מצא את אמו הביולוגית דרך גוגל

איש ההייטק רוני אפשטיין כבר שכר חוקר פרטי והאקר, אבל לא ציפה שדווקא דרך חיפוש בגוגל הוא יצליח לאתר את אמו הביולוגית בפולין. בראיון לערוץ 10 'בתוכנית הבוקר של אורלי וגיא' הוא מספר על החיים כבן מאומץ, על המסע האישי בעקבות האם ועל הפגישה המרגשת.

השאלה הראשונה שהיא שאלה אותי היא מאיפה קיבלתי את האוזניים האלה

רוני אפשטיין מצא את אמו הביולוגית, אלמה, דרך מנוע החיפוש גוגל. "לא האמנתי שבטכנולוגיה הפשוטה שהכי קרובה אליי אמצא את אמא שלי", אומר איש ההייטק.
אלמה, אזרחית אמריקנית, הגיעה לקיבוץ זיקים כדי ללדת את רוני בארץ, בתום מסע הרפתקאות אחרות. כשהיא עזבה, היא לא הותירה שום מכתב אחריה והוא נשלח לאימוץ. "בתיק האימוץ היה פשוט דף לבן ריק", הוא מספר.
כדי לאתר את אמו, שכר רוני חוקר פרטי בארצות הברית, כמו גם האקר, שניסה לאתר את אמו. התברר לו כי אלמה שינתה את שמה, אך ההאקר הצליח להיכנס למאגר משרד התחבורה האמריקני ואיתר את רישיונה, שנותר עם שמה הקודם.
אך גם זה לא עזר לאתר את עלמה. כשלרוני התברר שאמו נמצאת דווקא בפולין ומתעסקת בתחום המדיטציה, הוא עשה חיפוש בגוגל ואיתר את הכתובת שלה. רוני מספר כי הפגישה המחודשת עם אמו הביולוגית הייתה מרגשת. "השאלה הראשונה שהיא שאלה אותי היא מאיפה קיבלתי את האוזניים האלה", הוא נזכר ואומר כי אינו כועס על אמו.


חלק א' של הראיון עם רוני אפשטין בתוכנית הבוקר של אורלי וגיא


חלק ב' של הראיון עם רוני אפשטין בתוכנית הבוקר של אורלי וגיא